iPHONE TELEFONLARININ BİLİNMEYEN ÖZELLİKLERİ


      İPhone, günümüzün en güvenilir ve en çok tercih edilen mobil cihazları arasındadır. Apple

firmasının telefon serisi olarak ürettiği ve dünyada birçok meraklısının olduğu bu telefonlar barındırdıkları birçok özellik ile diğer mobil cihazlardan farklılıklar göstermektedir. Çok kullanılan özelliklerin yanında az bilinen iPhone telefonlarının bazı özellikleri ise şöyledir;


    iPhone Telefonlarının Sesi Artırılabilir


    IPhone telefonlarının ses düzeyi küçük bir ayar ile var olanın ötesine taşınabilir. Bu özellik için telefonun ayarlar kısmına gelip ‘müzik’ seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. Müzik seçildikten sonra çıkan seçeneklerden ‘dengele’ işaretçiğine basınca çıkan yeni sayfada ‘Geç Vakit Ayarı’ seçilince telefonun sesi daha yüksek çıkacaktır. 


    Bazı Dosya ve Fotoğrafların Gizlenebilirliği


    Genel bir telefon özelliği olsa da birçok iPhone kullanıcısının haberdar olmadığı fotoğraf ve dosya gizleme özelliği yine bu mobil cihazlarda oldukça işlevsel özelliklerdendir. 


    Ekran Kilitliyken Kamera Modunu Değiştirmek


    Ekran kilitli olduğunda fotoğraf çekmek bilinen basit bir özellik olsa da; iPhone telefonlarında kamera butonuna uzun basarak selfie mod veya video mod gibi özelliklerin kullanımı ekran kilitliyken de sağlanabiliyor.