Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Günümüzdeki en popüler enstrümanlardan birisi de şüphesiz gitardır. Gitar, hoş bir enstrüman olmasının yanı sıra oldukça keyifli bir çalgı olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde birçok kişi gitar

öğrenmek istediğine aklını tek bir soru gelir; ‘’Gitar ne kadar sürede öğrenilir?’’ diye. Sana bu merak edilen sorunun cevabını vereceğim.


  •           Disiplin / Çalışma

Gitar öğrenmeyi bir kenara bırak; herhangi bilmediğin bir şeyi öğrenmeye niyetlendiğinde karşına ilk çıkacak şey; çalışma potansiyelindir. Evet, gitar ve diğer enstrümanlarda bireysel disiplin ve çalışma oldukça önemlidir. Günde 4 ila 7 saat arası gitar çalışırsan, ortalama olarak 4 ay içerisinde gitara hakim olabilirsin.


  •          Eğitim

Gitar öğrenmek istiyorsan, eğitimin oldukça önemli olduğunu bilmelisin. Seni yönlendiren ve disipline eden deneyimli bir hocayla çalışmak sana artı sağlayacaktır. Zaman tasarrufu getirecektir.


  •           Sevgi

Gitar çalmak ile sevginin ne alakası var diye düşünüyorsan, yanılıyorsun. Gitar çalmayı seviyorsan, kısa bir sürede gitarı öğrenirsin. Yukarıda geçen ‘’ günde 4 ila 7 saat arası çalışmak ‘’ cümlesi, seni korkutmadıysa gitarı seviyor olabilirsin.