Tarihin En Tuhaf Olayları

 

İnsanlık tarihinde tuhaf olaylar her zaman yaşanmıştır. Günümüzden yüzyıllarca önce yaşayan insanlar, toplumlarından ender rastlanan olaylardan tutun da savaşlara kadar tuhaf olaylar yaşanmıştır. Bugün sana tarihte yaşanan en tuhaf olaylar hakkında bilgi vereceğim.


-          1900’li yıllarda birçok Sigara reklamlarında birçok Doktor, sigarayı önerirdi. Bu sigara şirketlerinin geliştirdiği bir reklam stratejisiydi.

-          1. Dünya savaşları patlak verdiğin Amerika Birleşik Devletlerinin filosunda 18 pilot vardı.

-          1400’li yıllarda Aztek tapınaklarında on binlerce insan, Tanrı adına katledildi.

-          Orta Çağ’da hayvanların da yargılandığını biliyor muydun? Ayrıca bu hayvanlar ölüme dahi çarptırabilirdi.

-          Antik Mısır’da yöneticilerin ölmesi halinde, yöneticilerin yaverleri ve hayvanları da yöneticiyle birlikte gömülürdü.

-          Benjamin Franklin, Amerika Birleşik Devletlerinin ilk madeni parasını icat etmiş ve kullanmıştır.

-          Dünya’daki ilk Budist Hükümdar olan Ashoka; köleleği, idam cezasını, hayvan katlini ve ormansızlaştırmayı yasaklamıştır. Bu yasakları çiğneyen insanlar, ağır cezalarla karşı, karşıya kalmaktaydı.

-          Antik Mısır’da hamilelik testleri için arpa ve buğday tohumları kullanılırdı. İdrarlarını tohumlara bırakan kadınlar, hamile olup, olmadıklarını bu şekilde anlardılar. Ancak günümüzde araştırmalarla birlikte bu yöntem ile hamileliğin belirlenmesinin imkansız olduğu açıklanmıştır.