Seni Şaşırtacak Pratik Bilgiler

 

Biraz sonra seni şaşırtacak pratik bilgilerden bahsedeceğim. Bu bilgiler sayesinde yaşamından ufak, tefek kolaylıklar sağlayabilirsiniz. Ayrıca okuması ve öğrenmesi oldukça keyifli bilgiler. O hal hızlıca pratik bilgilere göz

atalım.

  1. Silgi sadece kalemin izini silmek için kullanılmayabilir. Çok sevdiğin fotoğrafları çekerken kaliteden memnun kalmıyor musun? O zaman normal bir silgi ile telefon kamerasını sil. Sonradan gördüğün değişime inanmayacaksın.
  2. Diş çürümeleri için sana çok güzel bir önerim var. Üstelik bu öneriler oldukça lezzetli. Diş çürümeleri yaşayan kişiler peynir ve çikolata yemeleri durumunda; çürüklükleri geciktirebilir hatta önüne dahi geçebilirler.
  3. Parmağınıza kıymık batınca neler yapıyorsunuz? Bir cımbız alıp, çıkartmaya çalışmadığınızı umuyorum. Ha o şekilde yapıyorsanız da yapmayın, sizlere pratik bilgi vereyim. Yemeyi çok sevdiğimiz muzun kabuğunu, kıymık batan yere yapıştırın ve üzerini kapatın. Sonrasında tekrar açın, görüceksiniz kıymık kabuğa yapışmış olacak.
  4. Burun tıkanıklığını çok hızlı bir şekilde halledebilirsin. Burnun tıkalı ve nefes almakta zorlanıyorsan herhangi bir kaba ılık su koy ve içine tuz dök. Sonrasında bu suyu burnuna çekip, bırak. Ardından yeniden doğmuş gibi rahat nefes alıp, vereceksin.