Nano Teknoloji Nedir?

Nano teknoloji nedir? Sorusunu daha önce merak ettin mi? Ben oldukça merak ettim ve detaylı bir araştırma içerisine girdim. Bilgi, paylaştıkça değerleneceği için seninle paylaşmak istedim. O halde nano teknoloji nedir?

Sorusun cevabını verelim. Nano, kelime anlamı olarak Antik Yunan’dan gelmektedir. Türkçe anlamı da ‘’Cüce’’ olarak nitelendirilmektedir. Nano teknoloji ise minimum enerjiyle, malzemeyle maksimum üretim sağlamak demektir. Günümüzde bu teknolojiyi; yüzlerce şirket kullanmakta ve kullanmaya devam etmektedir. Aslında şirket sahibi olduğunu varsayarsan; neden kullanmayasın ki? Nede olsa minimum yatırım ile maksimum kazanç elde edeceksin. Nano teknoloji, aklınıza gelebilecek her sektörde kullanılmaktadır. Bu yüzden arz – talep noktasında oldukça yüksektedir. Peki, nano teknoloji en fazla hangi alanda kullanılıyor? Diye soruyorsan, cevabım şu şekilde:

·             Teknoloji 

·             İlaç Endüstrisi 

·             Elektronik 

·             Endüstriyel  

·             Tıp 

·             Tarım 

·             Fabrika 

·             Uzay Teknolojisi 

 

Gün geçtikçe teknoloji yenilenmeye ve güçlenmeye devam ediyor. Bazen de yaşanan gelişmeler bizleri oldukça şaşırtıyor. Daha fazla bilgi için beni ziyaret etmeyi unutma!