Korona Virüs Hiç Bitmeyecek Mi?

Dünya, uzun yıllardır hiç görmediği bir pandemiyle karşı, karşıya. Günümüzde yaşayan insanların birçoğu daha önce bu denli yüksek bir pandemiye rastlamamışlardır. Dünya’da on binlerce insan yaşamanı kaybetti ve kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor.

Milyonlarca insan ise bu hastalığa enfekte oldular. İnsanların aklında en büyük sorulardan birisi de Korona virüs bitmeyecek mi? Bu sorunun cevabına birçok bilim insanı yanıt verdi. Bazı bilim insanlarına göre aşı üretilmeden korona virüsün sonlanması imkansız. Bazı bilim insanları ise virüsün, mutasyona uğrayarak yok zayıflayacağını paylaştı. Bir diğer bilim insanları ise virüsün hayatımızın bir parçası olacağında yönünde yorum yaptılar.

Dünya’da onlarca ilaç şirketi ve hükümetler aşı çalışmalarına son sürat devam ettiriyorlar. Bazı aşılar ilk testlerde olumlu sonuçlar verdi. Ancak hiçbir aşının kesinliği bulunmadığını bilmekte fayda var. Dünya Sağlık Örgütü, gerçekleştirdiği açıklamalarda ise ‘’eski yaşamı unutmamız gerekiyor.’’ Diye açıklama gerçekleştirdiler. Yani eskisi gibi sosyal mesafe ve maske takmadığımız günlerin oldukça uzakta olduğu belirtiliyor. Genel olarak bakıldığında korona virüs, uzun bir süre daha insanoğlu ile birlikte olacak gibi görünüyor.