İphone Telefonları İçin Pratik Bilgiler

Dünya’nın en güçlü ve güvenli telefonlarından birisi de İphone olduğu şüphesizdir. İphone kullanışlı ve güçlü olmasının yanı sıra oldukça karmaşıktır.

Kendine ait işletim sistemini kullanması, android’ten İphone’ye geçiş yapanlar için oldukça sancılı. Birazdan sana iphone telefonları için pratik bilgilerden bahsedeceğim.

 

1.       İphone’nin efsane Sirisi ile iletişime geçmek için orta tuşa dokunmak zorunda değilsin. Kapalı olan telefona dahi ‘’hey siri’’ diye seslenmen durumunda sana geri dönüş sağlayacaktır.

 

2.       Airdrop özelliği sayesinde İphone’den, İphone’ye çok daha hızlı fotoğraf, video ve ses dosyaları gönderebilirsin.

 

3.       İphone ile daha kolay metin okuyun. Ayarlar – Genel – Erişebilirlik – Büyük Metin işlemlerini takip edin ve metinlerin boyutlarını keyfinize göre ayarlayın.

 

4.       Tek elle klavyeyi kullanmak oldukça konforu olurdu değil mi? İpohone bunu yaptı ve tek elle klavyeyi kullanabiliyorsunuz. Ayrıca sağ ve sol yön moduyla da ayrı bir kolaylık sağlıyor.  Ayarlar – Genel – Klavyeler - Tek Elle Klavye

 

5.        İphone’de en sevidğim özelliklerden birisi de ‘’geri alma’’ oldukça keyifli hale getiren yazılımcılar, ayrı bir kolaylık sağlıyor. Yaptığınız bir işlemi geri almak için yapmanız gereken tek şey telefonu sallamak. Çıkan pencerede ‘’geri al’’ butonuna basarak, işlemlerinizi geri alabilirsiniz.