Garip ama Gerçek 5 Bilgi

Garip ama gerçek bilgiler hep dikkatimi çekmiştir. Üstelik bu bilgilerden bazıları nisanı oldukça hayret ettiriyor olmasına da çok şaşırtıyor. Birazdan sana garip ama gerçek 5 bilgi vereceğim.

  1. -          Dünyanın en ünlü ressamlarından birisi olan Pablo Picasso, ünlü olmadığı dönemlere oldukça fakirdi. Bazı rivayetlere göre tablolarını ısınmak için kullanmışlığı bile olmuştu.
  2. -          Şiddetli bir cam kırılmasıyla; cam parçaları saatte üç bin millik hızla etrafa saçılabileceğini biliyor muydun?
  3. -          Dünyanın en pahallı mücevherlerinden birisi de altındır. Ancak günümüzde kullandığımız altınların 200 kattan daha fazlası okyanusların altındadır.
  4. -          Gelmiş, geçmiş en önemli müzik insanlarından birisi olan Beethoven, beste yapmadan önce kafasını soğuk suya sokardı. Kafasını suya soktuğunda, kendisini hareketlendirdiğini ve güçlendirdiğini düşünürdü. Tıpkı günümüzde mayıştığımızda, kahve içmemiz gibi.
  5. -          Bugüne kadar bilinen en büyük böbrek taşı kaç kilogramdır? Altını çiziyorum kilogram. Geçtiğimiz dönemlerde bir insanın böbreğinde 1 buçuk kiloya yakın bir böbrek taşı çıkmıştır. Endişelenmeyin hasta gayet sağlığına ve yaşamına devam ediyor