Dizi Önerisi : Şahsiyet

Birazdan sana Türkiye’de çekilmiş en iyi dizilerden birisinden bahsedeceğim. Ayrıca bu diziyi izlemeni de şiddetle tavsiye ederim. Bilindiği gibi Türkiye’de de birçok online TV-DİZİ platformu bulunmaktadır. Bu platformlar arasında bulunan bir tanesi de Puhu TV.

Platform adından çok söz ettirmemişti, ta ki Şahsiyet dizisinin çekimini sağlayana kadar. Şahsiyet dizisi, gerek oyunculuklar, gerekse senaryo ile kusursuza yakın bir Türkiye dizisi. Başarılı yönetmen Onur Saylak tarafından çekilen dizinin senaryosunu, Hakan Günday üstleniyor. Dizinin başrol oyuncuları ise Haluk Bilginer  ve Cansu Dere.

Dizinin Konusu ise şu şekilde: Agah Beyoğlu, kendi halinde emekli bir katiptir. Yaşı ilerlemiştir, eşi hayatını kaybetmiştir ve tek kızı da yabancı bir ülkede yaşamaktadır. Yaşının ilerlemesi Agah Beyoğlu’na birçok sorun, sıkıntı getirmiştir. Alzeimher başlangıcında olduğunu anlamıştır. Kısa bir süre sonra hiçbir şey hatırlamayacaktır. Agah Beyoğlu, hayatında hep vicdanını sızlatan bir olayı unutamamaktadır. Artık, bir şey yapsa bile hiçbir şey hatırlamayacağının verdiği, güvenle adımlarını atmaktadır. Geçmişte kalan ve hiç unutamadığı yarım kalan işi çözmek için birilerini ziyaret edecektir.