Biri Pratik Bilgiler Mi Dedi?

Pratik bilgiler, hayatımızın neresinde kullanacağımızı bilemediğimiz ancak kullandığımızda da ‘’vay canına’’ diyebileceğimiz şeyler olmalı.

Sende benim gibi düşünüyorsan, bu metni okumanı tavsiye ederim. Sosyal hayatta, mutfakta ve iş hayatından kullanacağın birçok pratik bilgiyi seninle paylaşacağım. O halde hemen başlayalım!

-          Türkiye, Dünya’da en çok tavuk tüketen ülkeler arasında yer alıyor. E haliyle, her sokakta bir dönerci görmemizden bunu tahmin edebiliyoruz. Sana küçük bir tarif vereceğim ve bunu evde tavuk pişirirken yapmanı isteyeceğim. Fırına atacağın tavuğun üzerinde bir miktar un gezdir. Sonrasında tavuğun çıtır, çıtır olacak. İştahla yiyebilirsin.

-          Sütü çok seven bir kültüre sahip değiliz ama bazı durumlarda oldukça ihtiyacımız oluyor. Sütün dezavantajlı tarafı kapağı açıldıktan sonra 2 gün içinde tüketilmesi gerekiyor. Bu süreyi minimal daha uzatmak istediğini duyar gibiyim. O halde sütün içerisine bir çay kaşığı karbonat ekle. Kısa da olsa kullanım süresini biraz daha uzatabilirsin.

-          Türkiye’de ortalama bir kişi 1 yılda 3-4 kilo çay içtiğini biliyoruz. Epey yüksek bir kilogram olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca sallama çayların da arz – talep ilişkisi gayet yüksek. Keyifle içtiğiniz sallama çayın poşetini atmayın! Sivilcenizin, kabuk dökülmenizin olduğu yerlere bırakın. Çok iyi geldiğini göreceksiniz.