Ağzı Açık Bırakan Tuhaf Bilgiler

Bazen ağzımızı açık bırakan tuhaf bilgiler öğrenebiliyoruz. Bu bilgiler bizleri şaşırtmasından bir yana hayatın ne kadar tuhaf olduğunu da gösteriyor. Sizler için ağzını açık bırakan tuhaf bilgiler vereceğim. Hadi o halde hızlıca

garip ama gerçek bilgilere göz atalım.

  1.  Suudi Arabistan’ın çöl sıcaklığını anımsayabiliyor musun? Peki, Arabistan da hiç ırmak olmadığını biliyor muydun? Evet, Arabistan ırmağa sahip olmayan ender ülkelerden.
  2.  Zürafaların sadece boylarının uzun olduğunu düşünüyorsan, yanılıyoruz. Zürafalar sadece boylarıyla değil, dilleriyle de çok popülerdir. Bu güzel hayvanların 40 CM boyutunda dilleri bulunmakta.
  3. Dünya’da kaç tane karınca vardır sence? 1, 2 milyar diye eklememelisin. Sana küçük bir ipucu vereceğim gerisini sen hesapla. Dünya’da 1 insan başına düşen karınca 1 milyondur!
  4. Develer, tam olarak çöl hayvanlarıdır. Sıcağa ve susuzluğa alışmış hayvanlardır. Ancak bu hayvanlardan daha geniş kapasiteye sahip olan ve çöllerden yaşamayan bir canlı var. Ve bu canlı fareden başkası değil. Fareler, develere göre susuzluğa daha dayanıklıdır.