Yaşamı İlginç Kılan Bilgiler

Hayatı ilginç kılan bilgileri merak ediyor musun? Bazen bazı bilgileri öğrendiğimizde oldukça şaşırırız. İşte biraz sonra sana tam olarak bu garip bilgilerden bahsedeceğim.

-          Oldukça sert ve soğuk bir havaya sahip olan Rusyalılar, biraz daha ısınmak için votka içiyorlar. Ancak, normalden çok daha fazla içtiklerini, paylaşılan istatistikler ile biliyoruz. Rusya’nın ekonomik gelirinin %8’ni votka karşılamaktadır.

-          Zürafaların ne kadar uzun olduklarını bilmeyen yoktur. Bu güzel ve özel hayvanların sadece dilleri uzun değil. Sağlıklı bir Zürafa diliyle kulaklarını dahi temizleyebilmektedir.

-          Futbolcular bir maç esnasında ortalama 11 ila 15 KM koşmaktadırlar.

-          İnekler, bir insandan 15 kat daha fazla gaz çıkartmaktadırlar. Bunun sebebi ise sindirim sistemleri ve tükettikleri otlardan kaynaklanmaktadır.

-          İguanalar gerçekten mucizevi bir canlıdır. Bu mucizevi özelliklerinden birisi ise su içinde ortalama 10  - 15 dakika kalabilmeleridir.

-          365 gün içinde kaç kere nefes aldığını biliyor musun? Ben biliyorum, yapılan araştırmalara göre; bir insan 1 yıl içerisinde ortalama 5 – 7 milyon nefes alabilmektedir.

s