Pratik Bilgiler

Hayatınızı kolaylaştıracak, tam ihtiyacınızın olduğu anda pratik bilgiler sayesinde durumu kurtarmak ister misiniz?

Cevabınız ‘’evet’’ ise bu metni okumaya devam et. Seninle paylaşacağım pratik bilgiler sayesinde, yaşamını biraz daha kolaylaştırabileceksin.

-          Yoğun ve kabarık bir omlet yapmak güzel olurdu. Bunu yapman için bir çorba kaşığı suyun içine, çay kaşığı mısır ununu serp. Ardından karışıma yumurta ekle. Bunları yaparak, lezzetli ve kabarık bir omlet elde edebilirsin.

-          Sarımsak oldukça lezzetli bir sebze olmasına rağmen yoğun bir kokuyu barındırmaktadır. Tek seferde sarımsakları doğrayıp, dilediğin zaman kullanabileceğini biliyor musun? İlk olarak,  tüm sarımsakları doğrayıp, kavonozun içine ekle. Sonrasında üzerine zeytin yağı damlat. Dilediğin zaman aç ve içinden ihtiyacın kadarını al.

-          Çekmecelerin içini boşaltmadan, temizleyebilirsin. Nasıl mı? Elektirikli süpürgenin ucuna çorap geçir. Sonrasında temizliğe başla.

-          Mantarları, dünyadaki en lezzetli ve en sağlıklı yiyeceklerden bir tanesidir. Bu lezzetli yemeği, biraz daha tat verebilirsin. Mantarları doğramadan önce üzerine limon ve tuz ilave et. Bu karışım 10 dakika boyunca mantarlarınla iç, içe olsun. Sonrasında pişirmeye başla.