Mutfakta Olmazsa, Olmazlar

Hepimiz mutfakta oyalanmayı çok severiz. Ancak ufak, tefek pürüzleri bazen mutfağa girme isteğimize ket vurabilir. Birazdan sizlere oldukça önemli pratik bilgileri paylaşacağız.  Bu bilgiler sayesinde mutfakta daha çok zaman geçirmek isteyeceksiniz. E haliyle ‘’ben bunu nasıl bilmiyorum?’’ diye kendinize soru sorabilirsiniz.1-      Gözünüz Soğanlardan Yaşarmasın

Soğan doğramak oldukça zorlayıcı bir süreçtir. Kokusu elinize siner, gözyaşı dökersiniz. Sizlere küçük bir ipucu; soğanı doğramadan 20 dakika boyunca su içersinde bekletin. Sonrasın ne bir gözyaşı ne ilk kokunun yoğunluğu kalacak.


2-      Tencerelerden Kaynayan Su Taşmasın

Yemek yaparken; telefona dalabiliriz ya da başka bir uğraşı da aynı anda yapabiliriz. Güzel, güzel kaynayan tencereyi anlık olarak unutabiliriz. Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken şey çok basit. Tencerenin ortasına tahta kaşığını koymanız. Bu sayede su kesinlikle taşmayacak.


3-      Hangi Yumurta Bayat?

Günlük yaşantımızda yoğun olarak tüketimiz yumurta, bazen bizlerin çok istediği lezzette olmuyor. Protein deposu olan yumurtayı bayat olup, olmadığını test edebileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik bu testi gerçekleştirmek çok basittir. Su bardağına su ekleyin. Sonra da yumurtanızı içine atın. Yumurta suyun içine batıyorsa tazedir, yumurta suyun içine batmıyorsa bayattır.