Marsta Helikopter Uçurulacak!

Marsta helikopter uçurulacağını duydun mu? Ben duydum ve birazdan bu bilgilerin detaylarını sana ileteceğim. Bildiğimiz gibi Marsta, birkaç yıldır bulunan bir araç vardı.

Bu araç hakkında biraz daha bilgi için buraya tıklayabilirsin. Nasa 2011 yılından bu yana çalışmalarını sürdürdüğü, Perseverance isimli aracın son noktasını koydu. Perseverance,insanoğlu tarafından yapılan ve Marsı ziyaret edecek olan 2. Araç olacak.

Perseverance Ne İşe Yarayacak?

Perseverance, Marsta doku toplamak ve Mars hakkında bilgileri insanoğluyla paylaşacak. Bilindiği gibi Marsta, uzun zamandır çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Marsta su dahi bulunmuştu. Şu an Mars, yüzeyinde gezen, dolaşan, doku toplayan, insanoğluna bilgi akışını sağlayan bir araç bulunuyor. Yakında gönderilecek olan Perseverance ile çok daha detaylı bilgiler toplanmaya başlanacak. Perseverance, yaklaşık 10 yıldır üzerinde çalışılan bir helikopterdi. Nasa, nihayet bu aracın Marsa gidebileceğini açıkladı. Perseverance, uçabilme yeteneğine sahip olduğu için Marsta bulunan aracın gidemediğini bölgelere ve yerlere gidecek.  E hal böyle olunca da bizlerde merak içinde bilgileri bekliyoruz.