Hayatınızı Kolaylaştıracak Bilgiler

Heey, birazdan sana hayatını kolaylaştıracak bilgiler vereceğim. Hayatımızın her yerinde bu tarz pratik bilgiler oldukça ihtiyaç olduğunu biliyoruz. İşte bu yüzden senin için güzel bir liste yaptım.

Bu listeye bir göz atarak, hayatı kolaylaştıracak bilgileri seninle paylaştığım için bana bir teşekkür edebilirsin. Haydi o zaman neymiş şu pratik bilgiler?

 

-          Ütü yapmayı bende sevmiyorum, sevilecek yanı da yok gerçekten de. Ancak ütü yapmanı pratikleştirecek ve kolaylık sağlayacak bir öneriyi sana sunacağım. Çamaşır makinesinden çıkarttığın elbise, kıyafet ya da gömleği askıyla birlikte banyona as. Sonrası güzel bir duş al, sıcaklar da geldi hem. Duş alırken ortaya çıkan buhar; kıyafetini ütülemende kolaylık ve pratiklik sağlayacak!

 

-          Sıkışan fermuarlara sonsuza kadar elveda! Pantolonun, ceketinin fermuarı hep sıkışıyor mu? O sıkışıklığı da bir türlü çözemiyorsan; kulak temizleyici çöpüne biraz yağa bandır, sonra da sıkışan fermuarın üzerinden gezdir. Göreceksin saniyesinde sıkışıklık yok olacak.

 

-          Ayakkabın sürekli kirleniyor mu? Biraz sonra Rönesans yaşayacaksınız.  Bayram öncesi çamları sildiğin ‘’camsil’’ var ya. Hah işte onu ayakkabına püskürt ve kuru bir beze üzerini sil. Kutusunda yeni çıkan bir ayakkabı edasıyla onu giyeceksin!