Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 İpucu

Bazen, bazı zorlukların üstesinden gelmek sandığımız kadar kolay olmayabilir. Bunları ise pratik bilgiler ve tecrübelerimiz sayesinde yapabiliriz. Bu yüzden sana biraz sonra 5 pratik bilgiden bahsedeceğim. Bu bilgiler, günün birinde mutlaka sana yardımcı olacak.


-          Çaydanlıklarınızı temizlemek için çok zaman ayırmanıza gerek yok. Sonu gelmez defalarca yıkanmalar bile bazen bizleri tatmin etmiyor. Sana küçük bir bilgi vereceğim. Yarım bardak sirkeye biraz tuz ekleyip, süngerle temizleyin. İlk aldığınız kadar temizlenecek.


-          Tavalardaki lekelerden bıktınız mı? Ben de bıktım aslında. Bu tarif öğrenciler için olmazsa, olmaz. Su bardağına 2 kaşık karbonat ve biraz sirke ekle. Sonra bu suyu tavanını içine dök ve 10 dakika boyunca kaynat. Göreceksin tertemiz olacak.


-          Kızartma olmazsa, olmazımızdeğil mi? Bazen kızartma kokusunun tüm eve yayılması kötü olabiliyor. Bunun önüne geçmek için kızartma yağına 2 parça maydanoz eklemelisin. Sonrasında koku filan kalmayacak.


-          Patates soymak bazen oldukça uğraştırıcı oluyor. Bunun önüne çok basit geçilebildiğini öğrendiğimde şaşırmıştım. Yapman gereken çok basit, 10 dakika boyunca patatesleri su içerisinde beklet. Sonrasında dilediğin gibi soy.