‘’Hadi Be’’ diyeceğiniz Bilgiler!

Hey, ağzının açık kalacağı tuhaf bilgiler okumak ister misin? İnsan beyni güçlü bir bellek yapısına sahiptir. Ancak tüm bilgileri, beyninde taşıyamaz. Yani taşır da hele ki günümüz dünyasında bu kadar bilgiyi nasıl taşıyabiliriz ki? E bizde insanız neticede. Neye şu tuhaf bilgilere bir göz atalım.

 

-       

             Cocalanın renginin yeşil olduğunu söylesem? Evet, yanlış okumadım. Yaz gecelerinde doya, doya içtiğimiz, halı saha maçlarının olmazsa, olmaz iddası; kola, yeşil. Ancak rengin, içeceği tüketecek kişilere tuhaf gelmesi sebebiyle; renklendiriciler ile rengini değiştiriyorlar.

 

-          Napolyon bilmeyen yoktur; bir dönem dünyayı hakimiyet altına almak üzereyken yaşamını yitirdi. Peki, bu adamın penisinin Amerikalı bir ürolog tarafından 40 bin dolara satın alındığını biliyor muydunuz?

 

 

-          Salyangozlar, oldukça yavaş hayvanlardır. Bizleri tüketilmesi dahi tuhaf gelirken; birçok ülkede tüketildiğini biliyoruz. Bu canlının içerisinde insan sağlına oldukça faydalı mineral ve vitaminler olduğunu biliyor muydunuz?

 

-          Onları gördüğümüz de dahi içimizde derin bir mutluluk barındıran Kediler, tatlı tadını alamazlar.