Bitcoin Geleceğin Parası Mı Olacak?

Son yıllarda adını sürekli duyduğumuz; alışılmışın dışın, görülmeyen bir para birimi piyasalarda rağbet görüyor. Bu para birimi ise Bitcoin. Birçok ekonomistin zeka ürünü olarak nitelendirdiği Bitcoin,  gün geçtikçe yerini güçlendirmeye devam ediyor.

 


Modern dünyaya gün geçtikçe bir adım daha yaklaşıyoruz. Kimi insanlara göre modern dünyanın içersinde yaşıyoruz. Bu dünya bizlerin kültürlerini, alışkanlıklarını, tüketimlerini ve konforumuzu değiştireceği gerçeğini şüphesiz olarak biliyoruz. Bu değişimler arasından en dikkat çeken nokta ise para birimleri. Taşınamayan, gözle görülmeyen ve salt teknoloji unsuru olan Bitcoin ise modern dünyaya ayak uyduracak gibi görünüyor. Şimdiden Dünya’da birçok şirket ve endüstri para birimi olarak Bitcoin kullanıyor. Ayrıca sosyal hayatta da bu paraya olan ilgi oldukça yükseliyor. İnsanlar yatırımlarını altına değil, Bitcoin’e yapıyor.

Peki, gerçekten modern dünyanın parası olabilir mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle ‘’Evet.’’ Bitcoin, modern dünyaya hizmet eden en güçlü para birimi olacağını düşünüyoruz. Bunun sebebi ise modern dünyanın temelinin salt teknoloji ile oluşması. Bitcoin’e bakıldığı taktirde de o da salt teknoloji üzerine kurulu bir para birimi. Temas yok, taşınma yok, çalınma durumu neredeyse %0, güvenli bu durumlar bizlerin fikirlerini güçlendiriyor. Merakla Bitcoin’nin değişimini izelemeye devam edeceğiz.